Yhdistykset 15.10.

Pomarkun Naisvoimistelijoiden toiminta viettää syyslomaa ensi viikon (vko 43).

Noormarkun Pressiklubi perjantaina 23.10. kello 11 Noormarkun kirjaston yläkerrassa.

Noormarkun Omakotiyhdistys ry  syyskokous tänään to 15.10.2020 klo 18 Op Noormarkku ( kokoustilat takaovi ) Käsitellään sääntömääräiset ja muut asiat. Kahvitarjoilu. Tervetuloa! Hallitus 

Noormarkun – Pomarkun Sydänyhdistys: Lähde liikkumaan luontoon. Jokainen askel merkitsee. Varsinais-Suomen sydänpiiri on tuottanut yhdessä Turun AMK:n ja Metsäliiton kanssa luontoliikuntapassin. Se on tuotettu ” Luontoliikuntaa sydämeen ja mieleen 2019-2020” hankkeessa. Hanke on saanut rahoitusta opetus- ja kulttuuriministeriöltä. 

Noormarkun- Pomarkun sydänyhdistys jakaa passia kaikille itsestään huolta pitäville. Löydät sen joko omasta postilaatikostasi, kirjastosta tai terveysasemalta Noormarkussa ja Pomarkussa. Lähde mukaan liikkumaan!

Noormarkun Seudun Invalidit Lauluilta 20.10.klo 18.30. kahvitus 18.00, mukana Jukka Virta, arvontaa. Noudatetaan koronaohjeita.

Noormarkun Karjala-Seura ry: Su 18.10. Noormarkun kirkko: Karjalan Liiton 80-vuotisjuhlavuoden kunniaksi muistopuun istutus kirkkopuistoon klo 10 alkavan jumalanpalveluksen jälkeen.